Krmiva a steliva od www.palivokomplet.cz

Krmivo je produkt rostlinného nebo živočišného původu a produkty jejich průmyslového zpracování, jakož i organické nebo anorganické látky jednotlivě nebo ve směsích, které jsou určeny pro výživu zvířat.

Zvířata potřebují ke svému zdraví a užitkovosti krmiva, která jim budou poskytovat všechny potřebné živiny a energii.

Krmiva dělíme na :

Jadrná – zrniny, šroty

Objemná – píce ( seno)

Granulovaná – píce ve formě granulí, míchané směsi různých krmiv ve formě granulí

Kkrmivo ve formě granulí má význam v menším objemu pro skladování, krmivo je tepelně upraveno a v čisté formě bez přísad má neomezenou zachovalou kvalitu a složení živin. Při výrobě dochází k tzv. extruzi, tedy k tepelné úpravě krmiva. Je to šetrný způsob zpracování.

HLAVNÍM VÝZNAMEM:

 • je vysoká stravitelnost jednotlivých složek
 • snížení nežádoucího výskytu mikroorganismů v krmivu
 • zvýšená doba skladovatelnosti krmiva

Technologické postupy konzervace a skladování objemných krmiv jsou nedílnou součástí jejich výroby pro chov hospodářských zvířat, kde je maximálně zachována koncentrace energie, obsah živin a specificky určených látek, dietické vlastnosti, chutnost a stravitelnost píce. Používání nekvalitní krmné píce do krmných dávek výrazně snižuje užitkovost a zvyšují se nároky na spotřebu jádra a negativně je ovlivněn zdravotní stav.
Granule našeho složení jsou vyráběny z kvalitních objemných krmiv sena a semenotravních porostů, zrnin bez jakýkoliv přísad o průměru 6 mm a délce 10- 30 mm. Vhodné jsou pro koně, skot, lesní zvěř, králíky atd.

Balení je provedeno v 20 kg pytlích, po dohodě i v balením menším.

Doporučené denní dávkování pro koně (na 100 kg živé hmotnosti):

těžká práce 0,5 – 0,8 kg

středně těžká práce 0,8-1,2 kg

lehká práce 1,0 – 1,5 kg

Objednat v eshopu

 

traktor_produktovy_obrazek

Stoh balíku_produktovy_obrázek

Stelivo je materiál, který se stele zvířatům. Může se jednat o celou řadu organických materiálů přírodního, nebo syntetického charakteru. Nejčastějším typem steliva je v současnosti  sláma či sláma kombinovaná se senem. Stele se též pilinami, hoblinami a jinými syntetickými materiály. Dříve se též stlávalo v případě nedostatku slámy jehličím, nebo lesní hrabankou. Funkcí steliva je to, aby zvířata ležela na měkkém, byla regulována teplota podlahy (resp. neležela na studeném) a aby docházelo k zachycování výkalů.

Naše společnost se specializuje výhradně na výrobu a distribuci moderních podestýlek pro domácí a hospodářská zvířata. Největší důraz klademe na kvalitu vstupního materiálu (slámy) a na proces jejího zpracování tak, aby výsledný produkt splňoval ty nejpřísnější podmínky pro zdravý chov zvířat.

Kpodestýlka je vyráběna pouze ze suché pšeničné slámy, která se za vysokých teplot a tlaků lisuje do formy granulí (pelety o průměru 6 mm). Tato forma je ideální pro manipulaci a skladování. Vlivem vlhka a působením kopyt se granule snadno rozpadají do milimetrových slaměných „pilinek“. Podestýlka tak postupně po nastlání nabývá na objemu a vytváří tak měkké a voňavé závěje .

Hlavní výhody Kpodestýlky:

Vysoká savost

Snížení odpadu o 80 %

Rychlá a snadná údržba stání

Hypoalergenní účinek

Pružnost podestýlky

Udržení tepla

Snadná skladovatelnost, manipulovatelnost a přeprava

Návod k použití Kpodestýlky:

 1. Doplnění podestýlky do boxu závisí na čistotnosti koně. První doplnění provádíme až po 7 – 14 dnech s cca 20 kg. Následně se doplňuje průměrně pouze 20 kg jednou za týden. Doplněnou podestýlku je možné již v boxe nechat ve formě granulí, není třeba jí kropit, koně je do druhého dne působením kopyt rozruší a granule se tak rozpadnou a splynou se zbytkem podestýlky.
  Doporučujeme starší podestýlku přesunout při uklízení boxu do míst, odkud byla odstraněna znečištěná podestýlka. Novou podestýlku potom doplňujeme do rohů nebo míst, kam koníci obvykle nevykonávají svou potřebu.Tímto způsobem se podestýlka průběžne obnovuje.
 2. Granule buďto rovnoměrně rozhrneme po celém boxu a pokropíme dostatečným množstvím vody (10 – 20 litrů) nebo vysypeme pytle na kupičky, ty pokropíme dostatečným množství vody a pak teprve podestýlku rozhrneme po celém boxu tak, aby vytvořila rovnoměrnou vrstvu 6-7 cm.  Pokropením se granule z větší části rozpadnou a podestýlka nabude na objemu (za 1 až 2 dny se pak granule rozpadnou úplně). Vytvoří se tak měkká závěj, do které si koník rád a bezpečně lehne.
 3. Na 1m2 budete potřebovat cca 12 kg podestýlky. Pro box 12 m2 postačí 7 pytlů po 20 kg. (Pokud preferujete vysoké nastýlání, budete potřebovat o dva až tři pytle více)
 4. Nejdříve ukliďte box po staré podestýlce.
 5. Denní úklid stáje vyžaduje odstranění tuhých výkalů a vyloženě mokrých míst. Mokrá místa jsou snadno rozpoznatelná výrazným ztmavnutím podestýlky. Nejvhodnější je místovat 2x denně a to plastovými místovacími vidlemi, kterými suchá a čistá podestýlka dobře propadá zpět.
  Dle potřeby doporučujeme jednou za čas podestýlku celou vidlemi prosít (provzdušnit) a tím jí zbavit skrytých nečistot tak, aby vydržela dostatečně dlouho.
 6. Podestýlku doporučujeme kompletně odstranit po 4-6 měsících (záleží na frekvenci místování a na čistotnosti koně) a poté box desinfikovat vápnem.
 7. V případě potřeby anebo například v době sucha a vysokých venkovních teplot doporučujeme podestýlku v průběhu používání mírně pokropit, aby získala zpět svou přirozenou vlhkost.
Objednat v eshopu